ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10267056
*
nr 1026 7056
Spegel
+ konsol, 20-tal, björk, höjd: 70 + 115
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 mars 2016
kl 19:33:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 13:53:31
1
100 kr
17/3 08:34:53
2
300 kr
18/3 18:20:39
3
250 kr
18/3 18:20:39
2
300 kr (Budbetjänt)
18/3 18:22:18
3
350 kr
21/3 18:45:51
4
450 kr
21/3 19:27:46
5
450 kr
21/3 19:27:46
4
450 kr (Budbetjänt)
21/3 19:28:31
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk konsol spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54
-
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1026 7056
Spegel
+ konsol, 20-tal, björk, höjd: 70 + 115
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 mars 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 13:53:31 | 1 | 100 kr |
17/3 08:34:53 | 2 | 300 kr |
18/3 18:20:39 | 3 | 250 kr |
18/3 18:20:39 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
18/3 18:22:18 | 3 | 350 kr |
21/3 18:45:51 | 4 | 450 kr |
21/3 19:27:46 | 5 | 450 kr |
21/3 19:27:46 | 4 | 450 kr (Budbetjänt) |
21/3 19:28:31 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björk konsol spegel speglar trä
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:02 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:54 -
3079 Spegel
1960-tal, Teak, 118x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 19:37 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:14